Berna Ergeç Lisans Eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Tarım Ekonomisi dalında almıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir. Hayatını öğrenme ve öğretme yolculuğunda geçirmeyi seçmiştir. Psikologlar Psikiyatristler Derneği’nden; Hafıza ve Bilişim Eğitimi, Zeka ve Başarı Ölçülmesi, Sınav Kaygısı, Kişilik Analizi, Stres ile Baş etme, Renk Psikolojisi, Sosyal Medya Bağımlılığı ve Nefes Terapisi eğitimleri almıştır. ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ ve ‘’Mindup Eğitim ve Yaşam Koçluğu’’ sertifikalarına sahip olan Ergeç, 2016 yılından beri Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve okul danışmanlığı yapmakta, öğretmen eğitimi vermektedir.

İş hayatı boyunca hem kurumlarda hem de bireylerde farkındalık yaratma, merakla keşfetme, eğlenerek öğrenme, öğretme ve bilgiyi hayatının içinde pratik bir çözüm haline getirme felsefesini yaşatmıştır. İş deneyiminin çoğunluğunu sigorta sektöründe kazanmıştır. Allianz, Aviva ve Mapfre Sigorta Bölge Müdürlükleri’nde portföy ve satış yöneticiliği yapmış, Mapfre Sigorta’da Türkiye satış birincilikleri kazanmıştır.

Edulopia Generation Türkiye İş Geliştirme Müdürlüğü’nün yanı sıra, Aeris Coaching Eğitim Koçluğu Program Lideri ve içerik geliştiricisidir. PUHU Araştırma ve Danışmanlık bünyesinde sosyal sorunlara yönelik çözümler için eğitim içerikleri geliştirmekte ve uygulamaktadır.